بانک و بیمه و بورس

به نقل از مدیرعامل بانک ملی: ۱۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج امسال پرداخت شد

ابوالفضل نجارزاده مدیرعامل بانک ملی در جلسه‌ای که در روز پنجشنبه در استانداری سمنان با استانداری این شهر داشت فرمود: بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج طی چهار ماه گذشته از سال ۱۴۰۲ توسط بانک ملی کشور پرداخت شد که این ‌میزان در سال گذشته ۲۵ هزار میلیارد تومان بود.

همچنین آقای ابوالفضل نجارزاده با اشاره به نکاتی از قبیل اینکه بانک‌ ملی در حوزه مباحث مرتبط با امور زیربنایی و اشتغال، نهضت‌ملی مسکن و به طور جامع سیاست های دولت همراهی دارد، افزود: بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی طی سال گذشته توسط بانک ملی ایران پرداخت شد.

آقای نجارزاده برای ادامه صحبت‌های قبلی خود افزود: بانک ملی ایران ۵۲ میلیون نفر مشتری دارد که نیازمند دریافت تسهیلات هستند و بانک ملی برنامه‌ریزی کرده تا فعالیت‌های خود را در حوزه پرداخت تسهیلات خُرد تقویت کند و در همین‌ راستا سقف تسهیلات قرض الحسنه از ۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون افزایش یافت.

بانک ملی همچنین طی سالیان گذشته توجه بسیاری به مسائل دانش بنیان داشت و آقای نجارزاده بر همین مبنا گفت: ساختار قدرتمندی در حوزه تقویت و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در بانک‌ ملی ایران شکل گرفته است و این‌ آمادگی وجود دارد که در این‌ زمینه نیز در استان سمنان فعالیت‌های حمایتی در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد و گفت: کار بانک‌ بنگاه‌داری نیست، به همین دلیل، بانک ملی در تلاش است تا طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را به بخش خصوصی واگذار کند و در صورت تحقق این‌ مساله، آمادگی در بانک ملی وجود دارد تا در بحث تامین مالی طرح‌های مهم دولت در استان سمنان همکاری داشته باشد.

مدیرعامل بانک ملی ایران برای افزایش سطح همکاری ها در مسیر اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم در استان سمنان اعلام آمادگی کرد.

 

استاندار سمنان: بانک‌ها در مباحث حیاتی مانند کاهش تصادفات و جوانی جمعیت ورود کنند.

استاندار سمنان در این جلسه پس از صحبت‌های آقای نجارزاده گفت: حمایت و همراهی بانکهای عامل استان به ویژه بانک‌ملی در راستای پیشبرد اهداف و سیاست های دولت سیزدهم از جمله راه اندازی واحدهای راکد و کاهش نرخ بیکاری، امری ارزنده است. سمنان یک استان خاص و به واقع، یک ایران کوچک با ظرفیت های بالقوه فراوان در حوزه های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و سایر موارد است.

استاندار سمنان همچنین بالاترین سرمایه بانک‌های عامل یک کشور را نیز اعتماد مردم دانست و افزود: نحوه برخورد بانکها با مردم، می تواند ضمن‌ اعتمادآفرینی، زمینه‌ مشارکت حداکثری آحاد اقشار جامعه در انتخابات سال جاری را نیز فراهم‌ سازد.

وی همچنین تاکید کرد: بیش از ۲۰ درصد از تسهیلات حوزه رفع موانع تولید کشور توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شد و در حوزه‌ پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نیز استان سمنان توانسته رتبه سوم کشور را به خود اختصاص دهد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه بانک‌ ملی می تواند در بحث کاهش تصادفات جاده ای و همچنین جوانی جمعیت با اقدامات مناسب حامی سیاست ها و پیشبرد برنامه‌ریزی‌های دولت در استان باشد بر ادامه صحبت خود افزود و گفت: در استان حامی بانکهای عامل‌ هستیم، در همین راستا در بحث وصول مطالبات و همچنین تاکید بر مرادوات مالی واحدهای صنعتی و تولیدی با بانکهای عامل استان اقدامات صورت گرفته است.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا