تکنولوژیخودرو

اپل در زمینه تولید خودرو های برقی متوجه شد که این کاره نیست!

اپل پروژه جاه طلبانه خودروهای الکتریکی خود را متوقف کرده است. پس از یک دهه کار، برنامه های خودروهای خودران اپل رسما به بن بست رسیده است. پس از گزارش‌های اخیر که این شرکت در تقاطع با این پروژه قرار داشت، تصمیم گرفته شده است که تمرکز بر روی هوش مصنوعی متمرکز شود و پروژه خودرو لغو شود.

تصمیم به لغو پروژه EV، که در داخل به عنوان “پروژه تایتان” شناخته می شود، نشان دهنده چالش هایی است که حتی بزرگترین غول های فناوری در مورد ساخت یک خودرو با آن مواجه هستند، چه برسد به یک خودروی کاملا مستقل. ما می‌توانیم به یک غول فناوری فکر کنیم که توانسته به دنیای خودروهای الکتریکی راه پیدا کند – و به نظر می‌رسد که کارش خوب است. شیائومی SU7 چین را طوفانی کرده است و اکنون بال های خود را در اروپا باز کرده است و تصمیم اپل برای کاهش ضررهای خود را احتمالا کمی دردناک تر می کند

Apple parks its EV ambitions, shifts focus to AI

این خبر یک چهره مهم در مورد اپل را نشان می دهد. در سال 2014 بود که زمزمه های “پروژه تایتان” برای اولین بار ظهور کرد – یک سرمایه گذاری جسورانه برای طراحی یک خودروی الکتریکی پیشرفته و خودران. ماشین اپل که به عنوان یک ماشین براق و آینده نگر با فضای داخلی انقلابی تصور می شد، صنعت خودروسازی را مختل می کرد، همانطور که آیفون گوشی های هوشمند را بازتعریف کرده بود.

اما «پروژه تایتان» نشان داد که سواری پر دست انداز است. در پشت صحنه، اپل برای غلبه بر پیچیدگی‌های خودروسازی تلاش می‌کرد. تغییرات رهبری، تغییر استراتژی ها و هزینه های سرسام آور این پروژه را تحت تاثیر قرار داده است. آخرین ضربه زمانی وارد شد که مدیران اپل، نگران حاشیه سود ناچیز و هزینه های هنگفت این تعهد، تصمیم به تغییر دنده گرفتند.

بنابراین، به جای یک خودروی برقی براق با نام تجاری اپل که از نمایشگاه‌ها بیرون می‌آید، اپل این منابع را در توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته استفاده خواهد کرد. بخش هوش مصنوعی این شرکت، به ریاست جان جیاناندریا، قرار است با پایان یافتن پروژه خودرو، هجوم استعدادها را دریافت کند.

Apple parks its EV ambitions, shifts focus to AI

در حالی که از دست دادن دقیق شغل نامشخص است، عواقب ناشی از این راه اندازی متوقف شده مطمئناً عواقبی برای کارمندان اپل خواهد داشت. با این حال، کسانی که در مهندسی سخت افزار و طراحی خودرو تخصص دارند باید طیف وسیعی از فرصت ها را در غول فناوری داشته باشند.

تصمیم اپل برای پارک پروژه خودروی خود، آینده “ماشین اپل” را حداقل برای آینده قابل پیش بینی نامشخص می کند. این سوال را مطرح می کند که آیا اپل صرفاً جاه طلبی های خود را به تعویق می اندازد یا اینکه این شرکت واقعاً رویاهای خودروهای الکتریکی خود را به کلی کنار گذاشته است؟ به هر حال، پروژه تایتان قبلاً لغو شده است.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا