گوشی موبایل

آیفون 15 اکنون نیمی از فروش بازار موبایل در کشور هند را از آن خود کرده است

Canalys در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد که آیفون 15 و تکرارهای متعدد آن بیش از نیمی از محموله های گوشی های هوشمند Q4 اپل در هند را شامل می شود که تقریباً 2.8 میلیون دستگاه است .

این گوشی در هند موفقیت قابل توجهی داشته است زیرا اپل آخرین مدل‌های خود را در طول فروش جشن‌هایی که در کانال‌های آنلاین و آفلاین در این کشور رخ می‌دهد در حالی که جمعیت بزرگ آن دیوالی را در سه ماهه آخر سال جشن می‌گیرند و تخفیف‌ها و پیشنهادهایی را برای جذب مشتریان ارائه می‌کنند، به نمایش گذاشته است. .

Sanyam Chaurasia، تحلیلگر ارشد Canalys، به TechCrunch گفت، در حالی که دیوالی – جشنواره نور – معمولا در ماه اکتبر برگزار می شود، اما در نوامبر سال گذشته، طبق تقویم هندو، که به اپل فضایی برای فشار دادن آیفون 15 در طول فروش جشنواره داد، رخ داد.

iphone15

اپل سری آیفون 15 را با چند تغییر قابل توجه نسبت به نسل های قبلی خود معرفی کرد، از جمله USB-C، جزیره دینامیک کپسولی شکل و روکش پشتی مات در تمامی مدل ها. این تغییرات خریداران جدید و موجود آیفون را در هند جذب کرده است، جایی که اندروید با بیش از 95 درصد سهم بازار تسلط دارد .

چاوراسیا گفت: علاوه بر تغییرات در سطح طراحی، تامین مالی آسان، محیط مصرف کننده بهتر و افزایش حضور خرده فروشی به اپل کمک کرد تا سری آیفون 15 را بیش از هر نسل قبلی خود برای مشتریان هندی جذاب کند.

اپل فروش سری آیفون 15 را در هند در اولین سری از عرضه آن در ماه سپتامبر آغاز کرد. برای اولین بار، لات اولیه آیفون که به فروش رفت به صورت محلی در کشور مونتاژ شد ، زیرا شرکت کوپرتینویی، مشابه سایر سازندگان گوشی های هوشمند، این کشور جنوب آسیا را مرکز تولید جهانی خود می داند و ردپای تولید محلی خود را گسترش داده است.

طبق گزارش Canalys، اپل هنوز هم یکی از فروشندگان برتر گوشی‌های هوشمند در دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان نیست و سهم ناچیزی – به‌ویژه ۷ درصد – در سه‌ماهه چهارم به دست آورد.

Chaurasia به TechCrunch گفت که محموله های اپل در سه ماهه چهارم نزدیک به 32 درصد رشد سه ماهه به سه ماهه داشته است.

iphone15

سامسونگ و شیائومی به ترتیب با 21 و 17 درصد سهم، به عنوان دو فروشنده پیشرو گوشی های هوشمند در بازار هند در سه ماهه چهارم ظاهر شدند. با وجود این، ویوو با فروش 26.1 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال 2023، با رشد 3 درصدی سالانه، جایگاه دوم خود را پس از سامسونگ پس از سامسونگ در سال 2023 تثبیت کرد که به تصاحب سهمی 18 درصدی کمک کرد – فقط 1 درصد کمتر از شرکت کره جنوبی. با ارسال 28.4 میلیون دستگاه، رشد سالانه خود را 1 درصد کاهش داد.

دلیل اصلی اینکه اپل هنوز از منظر حمل و نقل در هند تولید کننده پیشرو گوشی های هوشمند در هند نبوده است، قیمت بالای مدل های آیفون در این کشور است که خانه تعداد زیادی از خریداران حساس به قیمت است. با وجود مونتاژ محلی، قیمت خرده فروشی آیفون در هند همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از ایالات متحده است.

به عنوان مثال، آیفون 15 که از 799 دلار در ایالات متحده شروع می شود، با قیمت 79900 روپیه هند (961 دلار) به فروش می رسد. با این حال، میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند در بازار هند حدود 250 دلار است – برخلاف 790 دلار در ایالات متحده.

با این وجود، اپل در حال تبدیل شدن به یک برند آشنا در بازار گوشی های هوشمند هند است و به سرعت در حال افزایش حضور محلی خود است. این شرکت با بیش از 2.5 میلیون دستگاه آیفون بین ژوئیه و سپتامبر، در هر نقطه مقابل، بالاترین فروش سه ماهه آیفون را در کشور در سه ماهه سوم مشاهده کرد.

این سازنده آیفون همچنین سال گذشته دو فروشگاه فیزیکی خود را در هند افتتاح کرد تا تلاش های بازاریابی خود را گسترش دهد و مشتریان هندی بیشتری را جذب کند.

iphone15

Canalys خاطرنشان کرد که در مجموع، فروش گوشی های هوشمند هندی پس از کاهش برای پنج فصل، با رشد 20 درصدی سال به سال در سه ماهه چهارم، با نزدیک به 39 میلیون دستگاه، به مسیر خود بازگشت. با این حال، این کشور با 148.6 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال 2023، حداقل 2 درصد کاهش سالانه را تجربه کرد.

چاوراسیا در این گزارش می‌گوید: «در سال 2023، سرمایه‌گذاری رو به رشد در فضای اصلی خرده‌فروشی نه تنها برای فروشندگان مفید بود، بلکه به بازار کلی اجازه داد تا ثبات پیدا کند.

Canalys انتظار دارد که بازار گوشی‌های هوشمند هند در سال 2024 به دلیل 5G مقرون به صرفه و چرخه جایگزینی دوره بیماری همه‌گیر، یک رقمی متوسط ​​رشد کند. اما بزرگترین چالش فروشندگان در سال جاری مدیریت افزایش هزینه های صورتحساب مواد خواهد بود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا