گوشی موبایل

اپل تعویض باتری آیفون را ساده می کند

طبق گزارشی که توسط The Information منتشر شده، اپل در حال کار بر روی راهی برای حذف نوارهای چسبنده ای است که باتری آیفون را در جای خود نگه می‌دارد. اپل باید با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد که تمام باتری های گوشی را ملزم می کند تا سال 2025 توسط کاربر قابل تعویض باشند.

در حال حاضر، باتری در فویل قرار گرفته شده است و از طریق نوارهای چسبی به گوشی وصل می شود، که آنها را می کشید تا باتری از جای خود خارج شود. طبق گزارش‌ها، اپل در حال تلاش برای انتقال به محفظه فلزی است که پس از دریافت یک تکان الکتریکی کوچک، باتری را بیرون می‌زند. طبق گزارش‌ها، این فناوری، جداسازی چسب القایی الکتریکی نامیده می‌شود. اینکه آیا این کار راحت تر از کشیدن زبانه های چسبنده به نظر می رسد جای بحث دارد.

اپل تعویض باتری آیفون را ساده می کند

رسیدن به آن باتری به همان اندازه که اکنون دشوار است، ابتدا باید از طریق چسب نگهدارنده قطعات شیشه ای به قاب گوشی، سپس چندین پیچ و کابل روبان عبور کنید. اپل می تواند محفظه باتری جدید را روی حداقل یک مدل آیفون 16 در اواخر سال جاری آزمایش کند و انتظار می رود سال آینده آن را به کل سری آیفون 17 بیاورد.

بسیاری از تولیدکنندگان دیگر از زبانه‌های کششی چسبی مشابه استفاده می‌کنند، به این معنی که تا سال آینده نیز باید راهی برای آسان‌تر کردن تعویض باتری بیابند.

منبع
gsmarena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا