گوشی موبایل

فرانسه فروش آیفون 12 اپل را به دلیل تشعشع بالا ممنوع کرد!

اپل از فروش آیفون 12 در فرانسه منع شد زیرا نرخ جذب خاص دستگاه (SAR) بالاتر از حد قانونی است. آژانس فرکانس ملی فرانسه (ANFR) اعلام کرد که این مدل بیش از حد مجاز امواج الکترومغناطیسی ساطع می کند و شرکت باید فروش دستگاه را فوراً شروع کند.

این آژانس 141 گوشی را برای SAR آزمایش کرد، از جمله تلفن هوشمند سه ساله اپل، و متوجه شد که با قرار دادن گوشی در جیب، 5.74 وات بر کیلوگرم تولید می کند.

استاندارد اتحادیه اروپا برای SAR 4.0 وات بر کیلوگرم است. در آزمایش دوم مشخص شد که آیفون در فاصله 5 میلی متری از بدن انسان قرار دارد که در آن حد مجاز 2.0 وات بر کیلوگرم است.

در بیانیه ANFR آمده است که اپل باید «همه ابزارهای موجود» را برای حل سریع این مشکل به کار گیرد، در غیر این صورت به آن دستور داده خواهد شد که تمام واحدهای فروخته شده در این کشور اروپایی را فراخوانی کند.

به گفته ژان نوئل بارو، وزیر خردسال اقتصاد دیجیتال فرانسه در فرانسه، اپل می تواند این مشکل را با یک به روز رسانی نرم افزاری حل کند و انتظار می رود ظرف دو هفته این کار را انجام دهد.

France banned the sale of Apple's iPhone 12 due to high radiation

بر اساس برخی مطالعات علمی، مقادیر تشعشعات (SAR) دارای محدودیت های ایمنی هستند که توسط اتحادیه اروپا برای محافظت از کاربران در برابر خطر سرطان تعیین شده است.

بارو به Le Parisien گفت که داده های به دست آمده توسط ANFR برای تنظیم کننده های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال خواهد شد.

او گفت که ممکن است “تأثیر گلوله برفی روی اپل” برای آیفون 12 داشته باشد، اما واقعیت این است که اپل از زمان عرضه در سپتامبر 2020 تاکنون ده ها میلیون دستگاه فروخته است.

کل سری 12 اکنون با ورود آیفون 15 متوقف شده است. بعید است که چنین حرکتی به میزان قابل توجهی بر فروش اپل تأثیر بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا