گوشی موبایل

China Telecom از هواوی میت 60 پرو با امنیت کوانتومی رونمایی کرد

در کنفرانس زیست محیطی فناوری دیجیتال در سال 2023، شرکت مخابراتی China Telecom نسخه اصلاح شده Huawei Mate 60 Pro را با امنیت کوانتومی ارائه کرد. این بر اساس کار سال گذشته است که میت 40E با پشتیبانی از سیم کارت کوانتومی رونمایی کرد.

Mate 60 Pro جدید می تواند تماس های صوتی (VoLTE)، پیام ها و همچنین انتقال فایل ها را ایمن کند. روش کار به این صورت است که یک الگوریتم توزیع کلید کوانتومی قبل از شروع تماس ایمن جدید یک کلید جدید تولید می کند، سپس این کلید با گیرنده به اشتراک گذاشته می شود تا تلفن او بتواند تماس (یا پیام یا فایل و غیره) را رمزگشایی کند. کاربران باید ابتدا از احراز هویت امن برای تأیید هویت خود استفاده کنند.

China Telecom از هواوی میت 60 پرو با امنیت کوانتومی رونمایی کرد

امنیت نه تنها با سیم کارت کوانتومی تضمین می شود، بلکه یک چیپست سفارشی و الگوریتم نیز وجود دارد که یک راز کاملا محافظت شده است. قبل از انجام تماس/پیام/فایل، گیرنده باید سخت افزار مشابهی داشته باشد.

در حال حاضر پایگاه کاربر بزرگی وجود دارد، China Telecom اعلام کرد که بیش از 1 میلیون کاربر برای چت آنلاین خود با امنیت کوانتومی دارد. خدمات

گوش کنید، ما فیزیکدان نیستیم – نمی دانیم چه مقدار از فیزیک کوانتومی و بازاریابی علمی تخیلی به Mate 60 Pro و Mate 40E با امنیت کوانتومی وارد شده است. در هر صورت، حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی بیشتر قدردانی می شود.

هیچ اشاره ای به قیمت هواوی میت 60 پرو سفارشی با امنیت کوانتومی یا زمان عرضه آن نشده است.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا