گوشی موبایل

سری آیفون 16 همگی به چیپ A18 مجهزند

یک گزارش جدید جزئیات جالبی را در مورد سری آیفون 2025 فاش کرده است. ظاهرا اپل قصد دارد سری آیفون 16 را با چیپست A18 عرضه کند. اخبار از کدهای لو رفته iOS 18 می‌رسد، بنابراین احتمال صحت داشتن آن کم نیست.

قابل ذکر است، این گزارش با یکی از گزارش‌های قبلی در ماه اکتبر مطابقت دارد و بر اساس افشای اطلاعاتی از تحلیلگر معروف جف پو است. در حال حاضر، آخرین اطلاعات از کدهای لو رفته iOS 18 که اولین بار توسط Mac Rumors مشاهده شد، به دست می‌آید. این گزارش به منابعی اشاره کرد که جزئیات کد منبع iOS 18 را مشاهده کردند و جزئیات چهار آیفون معرفی نشده را نشان می‌دهد. اینها به عنوان D47، D48، D93 و D94 ذکر شده که احتمالاً به ترتیب اشاره به آیفون 16، 16 پلاس، 16 پرو و 16 پرو مکس دارند.

به نظر می‌رسد که غول کوپرتینویی از همان تراشه برای کل ترکیب استفاده خواهد کرد. این برخلاف عرضه اخیر آن است که در آن مدل‌های پایه و پلاس دارای پردازنده‌های نسل گذشته بهبودیافته هستند در حالی که سری Pro با جدیدترین چیپ عرضه می‌شوند. در حالی که افشا کد منبع iOS به طور رسمی نام پردازنده مذکور را فاش نکرد، اما به عنوان سیستم t8140 برای هر چهار مدل آیفون 16 فهرست شده است.

سری آیفون 16 همگی به چیپ A18 مجهزند

به همین ترتیب، اخیراً به افشا رندرهای آیفون 16 و همچنین گزارش جداگانه‌ای پرداختیم که ادعا می‌کند تمام آیفون 16 به میکروفون ارتقا یافته با ویژگی‌های هوش مصنوعی یکپارچه مجهز خواهند شد. هر چهار مدل آیفون 16 ممکن بوده با یک دکمه اکشن نیز عرضه شوند، در حالی که مدل‌های Pro شایعه شده دارای دوربین تتراپریسم با زوم 5 برابر هستند. انتظار رفته آیفون‌های نسل بعدی دارای خنک‌کننده گرافن برای بهبود حرارتی نیز باشند.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود اپل چه محصولاتی را برای سال 2024 تدارک دیده است. احتمال دارد بیشتر اطلاعات لو رفته حقیقت باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا