تکنولوژی

پیدا کردن سریع فایل EXE برنامه در ویندوز 10

اگر در حال انجام عیب‌یابی یا پیکربندی پیشرفته یک برنامه ویندوز 10 هستید و باید فایل EXE برنامه را در File Explorer پیدا کنید ، اگر به یک میانبر دسترسی دارید، یک راه سریع برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا چگونه است.

How to Quickly Locate a Program's EXE file on Windows 10

چگونه یک EXE را از میانبر پیدا کنیم

ابتدا، میانبری را پیدا کنید که به برنامه ای که باید EXE آن را پیدا کنید، اشاره می کند، زیرا باید پنجره ویژگی های آن را باز کنید. اگر میانبر روی دسکتاپ شما است، روی آن کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

اگر میانبر به نوار وظیفه شما پین شده است، روی آن کلیک راست کنید، سپس دوباره روی نام آن در منوی که درست بالای آن ظاهر می‌شود کلیک راست کنید. در منوی ظاهر شده، روی “Properties” کلیک کنید.

اگر میانبر در منوی “شروع” شما باشد، حلقه های بیشتری برای پرش دارید (و این روش فقط با برنامه های سنتی دسکتاپ ویندوز و نه برنامه های UWP کار می کند ). روی میانبر منوی «شروع» برای برنامه کلیک راست کرده و More > Open file location را انتخاب کنید.

با این کار یک پنجره File Explorer باز می شود که به فایل میانبر برنامه واقعی اشاره می کند. روی آن میانبر راست کلیک کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

How to Quickly Locate a Program's EXE file on Windows 10

مهم نیست که چگونه میانبر را پیدا کرده اید، یک پنجره خصوصیات ظاهر می شود. مطمئن شوید که در برگه «میانبر» هستید، سپس روی «Open File Location» کلیک کنید.

شما مستقیماً به محل EXE در File Explorer منتقل خواهید شد.

کاری که بعدا انجام می‌دهید بستگی به هدفی دارد که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. فقط مراقب باشید در آنجا — تغییر یا جابجایی فایل های یک برنامه باعث می شود که به درستی کار نکند.

اگر نمی توانید میانبری برای استفاده پیدا کنید

اگر میانبر برنامه ای که می خواهید EXE آن را پیدا کنید به راحتی در دسترس نیست، ابتدا باید “C:\Program Files” یا “C:\Program Files (x86)” را در دستگاه خود علامت بزنید تا پوشه برنامه اصلی برنامه را پیدا کنید. . به دنبال پوشه ای با نامی مشابه ناشر برنامه یا نام خود برنامه باشید. آن را باز کنید، و ممکن است EXE مورد نظر خود را در داخل پیدا کنید.

How to Quickly Locate a Program's EXE file on Windows 10

سایر برنامه ها در مکان های پوشه appdata شما نصب می شوند. برای باز کردن پوشه appdata خود، File Explorer را اجرا کنید، سپس %appdata% را در نوار آدرس وارد کنید.

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد اینکه چه برنامه‌هایی در یکی از پوشه‌های Program Files نصب می‌شوند و کدام‌ها در پوشه appdata نصب می‌شوند، وجود ندارد، اگرچه اکثر آنها در Program Files نصب می‌شوند.

How to Quickly Locate a Program's EXE file on Windows 10

EXE ها برای برنامه های فروشگاه مایکروسافت کجا قرار دارند؟

برنامه‌هایی که از فروشگاه مایکروسافت نصب می‌کنید و فایل‌های اجرایی آن‌ها در «C:\Program Files\WindowsApps» ذخیره می‌شوند.

پوشه WindowsApp دارای مجوزهای بسیار محدودی است که به طور پیش فرض از مشاهده محتویات توسط حساب های کاربری معمولی (و حتی حساب های مدیر) جلوگیری می کند. اگر بخواهید می‌توانید مالکیت پوشه را در اختیار بگیرید ، اما ما آن را توصیه نمی‌کنیم—ممکن است مشکلاتی با برنامه‌ها ایجاد کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا