تکنولوژی

برنامه Google Pay اواخر امسال در ایالات متحده تعطیل می شود

Google Pay در سال 2022 تا حد زیادی با Google Wallet جایگزین شد، اما هنوز در چندین کشور از جمله ایالات متحده فعالیت می‌کند. در حال حاضر، غول جستجو اعلام کرده که برنامه مستقل Pay در 4 ژوئن 2024 برای ساده کردن روش‌های پرداخت خود، متوقف خواهد شد. گوگل در وبلاگی نوشت، پس از آن، به دلیل “نیازهای منحصر به فرد در آن کشورها” تنها در سنگاپور و هند در دسترس خواهد بود.

به‌عنوان بخشی از لغو، Google پرداخت‌های همتا به همتا (P2P) را حذف می‌کند، موجودی شما را مدیریت می‌کند و «پیشنهادها و معاملات را پیدا می‌کند». برای مورد دوم، استفاده از مقصد معاملات جدید در جستجو را توصیه می‌کند. کاربران همچنان می‌توانند موجودی Google Pay (GPay) خود را پس از 4 ژوئن 2024 با استفاده از وب‌سایت Google Pay به یک حساب بانکی منتقل کنند.

برنامه Google Pay اواخر امسال در ایالات متحده تعطیل می شود

به گفته این شرکت، Google Wallet اکنون تا حد زیادی جایگزین GPay شده است، با پنج برابر تعداد کاربران در 180 کشور. این بدان دلیل است که می‌تواند بیش از پرداخت‌ها را انجام دهد، علاوه بر کارت‌های اعتباری و نقدی، کارت‌های حمل و نقل، شناسه‌های ایالتی، گواهی‌نامه رانندگی، کلید ماشین مجازی و موارد دیگر را ذخیره می‌کند. Google Pay، سرویس، همچنان از طریق Google Wallet در دسترس خواهد بود.

سیستم پرداخت گوگل در طول این سال‌ها آشفته بوده است. آن را به عنوان کیف پول گوگل، که در سال 2011 راه‌اندازی شد، آغاز شده است. در آن زمان، این یک سیستم ضربه به پرداخت بود که سال‌ها جلوتر از Apple Pay (2014) عرضه شد و توسط Mastercard و خرده فروشی‌هایی مانند Macy  پشتیبانی می‌شد.

در همین حال، اندروید پی در سال 2015 منتشر شد، سپس در سال 2018 با Google Wallet ادغام شد و به Google Pay تغییر نام داد. علاوه بر این، شرکت در ابتدا یک کارت Google Wallet داشت که در واقع یک کارت نقدی پیش‌پرداخت بود و می‌توان آن را برای هر خرده‌فروشی که مسترکارت را می‌پذیرفت استفاده کرد. اکنون همه چیز زیر چتر کیف پول Google بازگشته است، مگر اینکه شرکت دوباره نظر خود را تغییر دهد.

 

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا