تکنولوژی

غول های فناوری استارت آپ رباتی ایجاد کردند

یک دور سرمایه گذاری گسترده در یک استارتاپ هوش مصنوعی نشان دهنده افزایش علاقه سرمایه گذاران به ربات‌های انسان نما در پی جنون ChatGPT بود. این شرکت قصد دارد موج جدیدی از ربات‌های توانمند تولیدی را با پشتیبانی Big Tech رهبری کند که می‌تواند کمبود نیروی کار و مسائل ایمنی محیط کار را کاهش دهد.

Figure AI ربات‌هایی شبیه انسان می‌سازد که با هوش مصنوعی کار می‌کنند. با سرمایه گذاری هنگفتی که جف بزوس، بنیانگذار آمازون و انویدیا انجام دادند، در دور اخیر حدود 675 میلیون دلار جمع آوری کرد. منابع بلومبرگ خاطرنشان می‌کنند که تزریق سرمایه عظیم، ارزش استارت‌آپ را به حدود ۲ میلیارد دلار پیش‌پول افزایش داد.

تزریق نقدینگی از فهرستی از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ فناوری، از جمله آمازون، انویدیا، مایکروسافت، بخش سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اینتل و Explore Investments، یک شرکت خطرپذیر متعلق به جف بزوس، بنیانگذار آمازون، به دست می‌آید. Explore بالاترین رقم را متعهد شد، 100 میلیون دلار، در حالی که مایکروسافت و آمازون به ترتیب 95 و 50 میلیون دلار درآمد داشتند. انویدیا با 50 میلیون دلار آمازون برابری کرد. اینتل بیش از 25 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و OpenAI نیز 5 میلیون دلار دیگر را تراشه کرد.

غول های فناوری استارت آپ رباتی ایجاد کردند

سایر حامیان شامل شرکت های الکترونیکی برجسته آسیایی مانند LG Innotek و Samsung هستند. Parkway Venture Capital و Align Ventures نیز به جمع آوری پول عظیم کمک کردند. سرمایه گذاران پول را دریافت می کنند و توافقات را در روز دوشنبه رسمی می کنند، اگرچه اعداد ممکن است کمی تغییر کنند زیرا جزئیات را مشخص می کنند. این علاقه سرمایه‌گذاری پس از آن صورت می‌گیرد که Figure در ماه گذشته شراکت با BMW را برای استقرار ربات‌های انسان‌نما در نقش‌های تولیدی در تاسیسات این خودروساز اعلام کرد.

Figure AI در ماه مارس گذشته با ربات Figure 01 خود به صحنه آمد که به عنوان دستیار رباتیک انسان نما همه منظوره مناسب برای کاربردهای مختلف از کار در کارخانه گرفته تا کمک خانگی است.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا