تکنولوژی

حمله هکری به شرکت Dell

Dell به مشتریان از نقض احتمالی داده ها که ممکن است برخی از اطلاعات شخصی را به بیرون درز کرده باشد، اطلاع می دهد. در ایمیلی که دیروز برای کاربران ارسال شد، Dell  به مشتریان توصیه کرد که اطلاعات شخصی خود را «در اسرع وقت برای محافظت از حریم خصوصی و دارایی شخصی خود» تغییر دهند.

Dell تأثیر بالقوه این نقض را کم اهمیت جلوه داد و در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت:

 ما در حال بررسی یک نقض اطلاعات هستیم. پایگاه داده لو رفته در این حادثه ممکن است شامل سوابق خرید شما باشد. با این حال، با توجه به نوع اطلاعات درگیر، تأثیر ریسک قابل توجهی روی مشتریان ما نخواهد داشت.

با این حال، هکرها ادعا می کنند که اطلاعات تقریباً 49 میلیون مشتری از جمله نام، آدرس فیزیکی، جزئیات محصولات خریداری شده Dell و اطلاعات سفارش مانند برچسب های خدمات، توضیحات، تاریخ خرید و جزئیات گارانتی را به سرقت برده اند.

حمله هکری به شرکت Dell

Dell تاکید می کند که اطلاعات مالی یا پرداخت، آدرس های ایمیل یا شماره تلفن به خطر نیفتاده است. آنها در حال حاضر با متخصصان نیروی انتظامی و پزشکی قانونی برای بررسی این حادثه همکاری می کنند.

در دیگر خبرها (Dell) یک شرکت فناوری آمریکایی چند ملیتی است که طیف گسترده‌ای از محصولات الکترونیکی از جمله رایانه‌های شخصی (PC)، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، لوازم جانبی رایانه، سخت‌افزار مرکز داده، شبکه، نرم‌افزار و خدمات امنیتی رایانه را توسعه، فروش، تعمیر و پشتیبانی می‌کند. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری در جهان است.

شرکت دل در سال 1984 توسط مایکل دل در اتاق خوابگاه خود در دانشگاه تگزاس در آستین تأسیس شد. این شرکت در ابتدا بر فروش رایانه‌های شخصی ساخته شده از اجزای استاندارد تمرکز داشت. مدل فروش مستقیم و تمرکز دل بر سیستم‌های سفارش‌سازی به آن اجازه می‌داد تا هزینه‌ها را پایین نگه دارد و قیمت‌های رقابتی ارائه دهد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا