تکنولوژی

مایکروسافت به دنبال فعال کردن آفلاین نسخه وب Outlook در ویندوز 11

مایکروسافت از شما می‌خواهد که استفاده از برنامه UWP Mail را متوقف کنید و در اسرع وقت به Outlook جدید بروید، اما یک مشکل وجود دارد.  Outlook جدید به‌درستی در حالت آفلاین کار نمی‌کند. در آزمایش‌های خود، متوجه شدیم که برنامه وب جدید Outlook با اکثر ویژگی‌هایی که افراد دوست دارند ارائه نمی‌شود و همیشه به اتصال اینترنت نیاز دارد.

مایکروسافت متوجه این کاستی ها شده است و در حال کار بر روی ارائه پشتیبانی آفلاین کامل به Outlook وب است. همانطور که توسط Windows Latest مشاهده شده است، صفحه نقشه راه مایکروسافت تأیید می کند که Outlook جدید به زودی به شما امکان می دهد حتی زمانی که رایانه شخصی شما به اینترنت وصل نیست به ایمیل های خود دسترسی داشته باشید.

برنامه وب Outlook به صورت محلی یک کپی از ایمیل ها، رویدادهای تقویم و مخاطبین شما را در دستگاه شما نگهداری می کند. این به شما امکان می دهد بدون اتصال به اینترنت به تمام مکالمات و داده های موجود دسترسی داشته باشید. اقدامات کلیدی مانند پرچم‌گذاری، انتقال، حذف و نوشتن پیام‌ها نیز در حالت آفلاین در دسترس هستند.

مایکروسافت به دنبال فعال کردن آفلاین نسخه وب Outlook در ویندوز 11

همه این ویژگی‌های جدید در ژوئن 2024 عرضه خواهند شد و ممکن است مدتی طول بکشد تا آنها را روی رایانه شخصی خود مشاهده کنید. مایکروسافت می‌گوید این به‌روزرسانی به تدریج عرضه می‌شود، اما هیچ‌کس نمی‌داند چه زمانی عرضه به پایان می‌رسد.

برنامه جدید Outlook هنوز به خوبی Outlook کلاسیک یا قدیمی یا حتی برنامه های Mail و Calendar نیست. نقشه راه هیچ پشتیبانی آتی برای افزودنی های COM را فهرست نمی کند یا پشتیبانی از دست رفته POP3 را برطرف نمی کند.

همانطور که در سند رسمی خود ذکر شده است، مایکروسافت پشتیبانی از فایل .PST را اضافه خواهد کرد، اما تاریخ مشخصی برای آن وجود ندارد. اگر به همه این ویژگی های Outlook نیاز دارید، برنامه قدیمی Outlook مفیدتر به نظر می رسد.

تاریخ پایان رسمی برنامه Mail and Calendar فراتر از 31 دسامبر 2024 است. پس از آن، غول ردموند آن را برای همیشه از فروشگاه مایکروسافت حذف خواهد کرد. Windows 11 24H2 بدون برنامه‌های Mail & Calendar عرضه می‌شود.

اگر نمی‌خواهید برنامه Mail و Calendar را کنار بگذارید، یک کپی از نسخه موجود را ذخیره کنید، اما به یاد داشته باشید، احتمالاً برخی از ویژگی‌ها در نهایت در نسخه UWP کار نمی‌کنند.

مایکروسافت همچنین در حال معرفی افزونه هایی برای برنامه اندروید Outlook و Copilot است تا تولید متن را ساده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا