تکنولوژی

اندروید 15 به قابلیت Dynamic Spatial Audio مجهز است

گوگل با اندروید 15 چندین پیشرفت را برای صدای بی سیم به ارمغان می آورد. چند روز پیش فاش شد که بهبودهای صوتی بلوتوث LE به اندروید 15 می رسد. اکنون مشخص شده است که پشتیبانی از قابلیت Dynamic Spatial Audio به نسخه اصلی بعدی اندروید می آید.

اندروید 13 از بلوتوث LE Audio و Spatial Audio پشتیبانی می کند. با این حال، هیچ پشتیبانی از قابلیت Dynamic Spatial Audio یا ترکیبی از Bluetooth LE Audio و Dynamic Spatial Audio وجود نداشت. این با اندروید 15 در حال تغییر است، زیرا گوگل در حال اضافه کردن پشتیبانی از Dynamic Spatial Audio از طریق بلوتوث LE Audio است.

این ویژگی هنگام تماشای محتوایی که دارای صدای فراگیر است، صدای فراگیرتری را ارائه می دهد. Karthic Veera، مدیر محصول برای رسانه و دوربین اندروید، گفت که Dynamic Spatial Audio از طریق بلوتوث LE Audio “تأخیر ردیابی سر کمتر و استفاده بهتر از پهنای باند را برای تجربه ای فراگیرتر فراهم می کند.” این ویژگی احتمالاً در اواخر سال جاری برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی واجد شرایط با به‌روزرسانی One UI 7.0 ارائه خواهد شد.

گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تجربه صدای فراگیر شبیه به تئاتر را ارائه نمی‌کنند زیرا تنها بلندگوهای استریو (دو کاناله) دارند. با این حال، شبیه سازی صدای فراگیر از طریق گوشی و نرم افزار امکان پذیر است. ویژگی Spatial Audio صدای 5.1 کانالی را از طریق فریب نرم افزار شبیه سازی می کند.

اندروید 15 به قابلیت Dynamic Spatial Audio مجهز است

Dynamic Spatial Audio با حفظ موقعیت کانال‌های صوتی شبیه‌سازی‌شده با ردیابی حرکت سر شما نسبت به صفحه نمایش یا تبلت تلفن، این کار را یک قدم جلوتر می‌برد. بنابراین، هنگامی که سر خود را به چپ یا راست حرکت می‌دهید، موقعیت کانال‌های صوتی شبیه‌سازی شده با سر شما حرکت نمی‌کند.

ویژگی Dynamic Spatial Audio تجربه همه جانبه را بهبود می بخشد، اما به پردازش و قدرت بیشتری نیاز دارد که می تواند کیفیت پایین تر یا تأخیر بالاتر را ایجاد کند. برای نفی تاخیر، اندروید اکنون از بلوتوث LE Audio استفاده می کند.

گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی احتمالاً صدای دینامیک فضایی را از طریق بلوتوث LE صوتی با رابط کاربری One UI 7.0 مبتنی بر اندروید 15 دریافت خواهند کرد. تلفن‌هایی که One UI 6.1 دارند از قبل دارای بلوتوث LE Audio و Auracast هستند.

منبع
sammobile

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا