تکنولوژی

ویژگی های هوش مصنوعی iOS 18 از همان ابتدا دردسترس نیست

درست قبل از رویداد WWDC24، مینگ چی کو، تحلیلگر صنعت، نظرات خود را در مورد iOS 18 و دیگر پیشرفت‌های اپل که این شرکت قرار است در رویداد آینده اعلام کند، به اشتراک می‌گذارد. ما در مورد این شرکت می شنویم که بر روی ویژگی های هوش مصنوعی برای دستگاه های آینده اپل کار می کند. Kuo مجدداً تأیید می کند که این شرکت در شرف معرفی تعدادی از ویژگی های هوش مصنوعی است. جلسه اصلی WWDC24 در 10 ژوئن ساعت 22:30 به وقت محلی آغاز خواهد شد.

Kuo معتقد است که اپل عملکردهای قدرتمند را در تمام جنبه های iOS 18 و برنامه های سیستمی آن ادغام خواهد کرد. همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم، دستیار هوش مصنوعی این شرکت، سیری، یک ارتقاء بزرگ دریافت خواهد کرد. با این حال، Kuo خاطرنشان می کند که به دلیل ناکافی بودن اندازه حافظه 8 گیگابایتی برای مدل زبان بزرگ، قابلیت های عملکردهای هوش مصنوعی روی دستگاه محدود خواهد بود. برای کسانی که نمی دانند، اپل LLM محلی و سمت سرور را برای ویژگی های هوش مصنوعی ترکیب می کند.

ویژگی های هوش مصنوعی iOS 18 از همان ابتدا دردسترس نیست

قابل ذکر است که کورو توسعه هوش مصنوعی اپل را یک دستاورد بزرگ در این زمینه نمی داند. با این حال، او انتظار دارد که سرمایه گذاری سنگین اپل در یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در سال های اخیر در آینده نتیجه دهد. بر اساس تحقیقات وی، حجم حمل و نقل سری آیفون 16 در سه ماهه دوم 2024 ممکن است کمی کمتر از مدت مشابه سال گذشته باشد.

آموزش LLM های سمت سرور نیز در مقایسه با مدل های کوچکتر روی دستگاه، زمان بیشتری برای آموزش نیاز دارند. به گفته Kuo، ویژگی‌های پیشرفته‌تر وابسته به سرور را می‌توان در مراحل بعدی به‌جای راه‌اندازی کامل با سری آیفون ۱۶ عرضه کرد. بر اساس گزارش ها، ویژگی های پیشرفته تر هوش مصنوعی نیز به مدل های آیفون 15 پرو در کنار سری آیفون 16 و بالاتر محدود می شود.

ما قبلاً در مورد معامله اپل با OpenAI و Google برای ویژگی های AI سمت سرور شنیده ایم. با این حال، Kuo اهمیت مشارکت با سایر شرکت‌ها را در رابطه با هوش مصنوعی نادیده گرفت. او معتقد است که همکاری اپل عمدتا بر روی “مدل کپسوله سازی” تعامل کاربر و برنامه متمرکز خواهد بود.

او به این نتیجه رسید که پس از WWDC24، اپل دیگر به عنوان شرکتی که در رقابت هوش مصنوعی از دیگران عقب است، دیده نخواهد شد.

منبع
gizmochina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا