تکنولوژی

نوکیا فناوری تماس تلفنی “Immersive” را اختراع کرد

پکا لوندمارک، مدیرعامل نوکیا با استفاده از فناوری جدیدی به نام « فناوری Immersive» یا همان صوت و تصویر فراگیر تماس تلفنی برقرار کرد. به گفته این شرکت، فناوری Immersive تماس جدید آنها کیفیت تماس را بهبود می بخشد و جلوه ای سه بعدی برای تجربه گوش دادن واقعی تر به آن اضافه می کند. تماس تظاهراتی با استفان لیندستروم، سفیر دیجیتالی شدن و فناوری های جدید فنلاند برگزار شد.

نوکیا انتظار دارد روش جدید تماس سه بعدی آنها به زودی به یک استاندارد تبدیل شود. بنابراین آنها ارائه دهندگان شبکه، تولیدکنندگان چیپست و تولیدکنندگان گوشی را تشویق کردند تا روی جدیدترین فناوری کار کنند و قابلیت فراخوانی «غوطه‌ور» را در محصولات خود پیاده کنند.

هدف این توسعه جدید مشابه پروژه استارلاین گوگل است. با این حال، فناوری فراگیر تماس نوکیا نیازهای کمتری نسبت به گوگل دارد. مدیر عامل به طور موثر آینده تماس صوتی را نشان داد. بر اساس گزارش ها، وی در مراسم نمایش تماس 2G نیز حضور داشته است.

هم فناوری زیربنایی در تماس و هم نتیجه نهایی تا حد زیادی برای مدتی یکسان باقی مانده اند. فراخوانی از فشرده‌سازی سنگینی برای کاهش اندازه فایل استفاده می‌کرد، که در زمان توسعه فناوری برای انتقال ضروری بود. اگرچه صدای باکیفیت با چندین کانال با زیرساخت فعلی قابل انتقال است، ما هنوز از سیستم تک صدایی استفاده می کنیم. به همین دلیل است که تماس همه‌جانبه مبتنی بر صوتی سه بعدی نوکیا یک افزوده قابل توجه به فناوری تماس است.

نوکیا فناوری تماس تلفنی "Immersive" را اختراع کرد

آخرین مشارکت نوکیا نه تنها به شما امکان می‌دهد صدای بلندگو را از طرف دیگر بشنوید. بلکه به شما اجازه می دهد محیط را در طرف دیگر تجسم کنید. جنی لوکاندر، رئیس نوکیا گفت: “این بزرگترین جهش به جلو در تجربه تماس صوتی زنده از زمان معرفی صدای تلفنی مونوفونیک است که امروزه در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی استفاده می‌شود.”

یکی از مزایای این روش فراخوانی جدید این است که برای تجربه افکت سه بعدی به دستگاه های صوتی خاصی نیاز ندارد. بنا بر گزارش‌ها، ایجاد جلوه همه‌جانبه فقط به یک تنظیم میکروفون استریو نیاز دارد که تقریباً همه گوشی های هوشمند اخیر از قبل دارند.

اگر هنوز در مورد انتقال فکر می کنید، تماس با یک تلفن هوشمند معمولی مجهز به 5G نشان داده شد. در تصویر بالا، مدیر عامل شرکت Pekka Lundmark را خواهید دید که یک دستگاه پیکسل را در دست گرفته است. بر اساس گزارش ها، علاوه بر تماس شخص به فرد، تجربه فراگیر جدید را می توان برای تماس های کنفرانس نیز پیاده سازی کرد.

نوکیا انتظار دارد تا چند سال آینده مجوز فناوری جدید را دریافت کند و در دسترس عموم قرار دهد.

منبع
gizmochina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا