تکنولوژی

سهم HarmonyOS برای اولین بار در تاریخ از iOS اپل پیشی گرفت

بر اساس داده های شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research، سیستم عامل HarmonyOS هوآوی به یک نقطه عطف بزرگ در بازار چین دست یافته است. در سه ماهه اول سال 2024، سیستم عامل HarmonyOS برای اولین بار از iOS اپل پیشی گرفت و به دومین سیستم عامل بزرگ موبایل در چین تبدیل شد.

این گزارش حاکی از افزایش قابل توجه سهم بازار HarmonyOS است که از 8 درصد در سه ماهه اول 2023 به 17 درصد در سه ماهه اول 2024 رسیده است. در همین مدت، سهم iOS از 20 درصد به 16 درصد کاهش یافته است. این اولین بار از سه ماهه اول سال 2019 است که iOS شاهد کاهش سهم بازار در سه ماهه اول در چین است. این گزارش تا حدی این کاهش را به عرضه گوشی های هوشمند جدید 5G از هواوی نسبت می دهد که به طور مستقیم با محصولات اپل رقابت می‌کنند.

رشد HarmonyOS به چین محدود نمی شود. در سطح جهانی، سهم بازار آن در سه ماهه اول 2024 دو برابر شد و در سه ماهه اول 2024 به 4 درصد رسید، در حالی که اندروید و iOS هر دو با کاهش جزئی از 78 درصد و 20 درصد در سه ماهه اول 2023 به 77 درصد و 19 درصد مواجه شدند. با وجود این، اندروید در سه ماهه اول 2024 یک بازگشت ماه به ماه داشت.

سهم HarmonyOS برای اولین بار در تاریخ از iOS اپل پیشی گرفت

با این حال، سهم iOS از 23 درصد در سه ماهه چهارم 2023 به 19 درصد در سه ماهه اول 2024 کاهش یافت. طبق گزارش Counterpoint، این کاهش احتمالاً به دلیل نوسانات فصلی معمولی آیفون است. منتشر شده. از سوی دیگر، هارمونی او اس در حال تجربه پذیرش قوی 5G است. طبق گزارش Counterpoint، پذیرش از 9 درصد در سه ماهه اول 2023 به 50 درصد در سال اول امسال افزایش یافته است. این گزارش همچنین حاکی از آن است که از آنجایی که هوآوی در حال حاضر بر بومی سازی زنجیره تامین خود تمرکز دارد، انتظار می رود این روند ادامه یابد.

یافته‌های کانترپوینت با گزارش پیش‌بینی TechInsights که در ژانویه 2024 منتشر شد، مطابقت دارد که پیش‌بینی می‌کرد سیستم عامل هارمونی از iOS پیشی بگیرد و تا پایان سال به دومین سیستم عامل بزرگ گوشی‌های هوشمند در چین تبدیل شود.

منبع
gizmochina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا