تکنولوژی

مایکروسافت Recall را برای رایانه های شخصی دارای Copilot+ به تاخیر انداخت

مایکروسافت در حال ایجاد تغییر دیگری در ویژگی بحث برانگیز Recall ویندوز است. این شرکت امروز پست وبلاگ خود را که برای اولین بار در 7 ژوئن منتشر کرد به روز کرد و نشان داد که Recall بخشی از عرضه لپ تاپ های PC ویندوز 11 کوپایلوت+ با تراشه های کوالکام Snapdragon X Elite در 18 ژوئن نخواهد بود.

مایکروسافت برای اولین بار Recall را همراه با رونمایی رایانه های شخصی Copilot+ خود با سر و صدای زیادی در 20 می اعلام کرد. این شرکت اظهار داشت که Recall هر چند ثانیه یک بار از صفحه نمایش فعال شما عکس می گیرد تا کاربران بتوانند هر کاری را که در رایانه شخصی خود انجام می دهند با استفاده از جستجو پیدا کنند.

مایکروسافت Recall را برای رایانه های شخصی دارای Copilot+ به تاخیر انداخت

با این حال، بسیاری از افراد هشدارهایی را به صدا درآوردند که یادآوری می‌تواند یک خطر امنیتی بزرگ باشد، به طوری که برخی از کارشناسان امنیت سایبری شواهدی ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد هکرها به راحتی می‌توانند با فعال بودن این ویژگی به رایانه شخصی نفوذ کنند و سپس از آن برای دریافت هرگونه اطلاعات روی رایانه شخصی شما استفاده کنند.

پس از چند روز سکوت، مایکروسافت در 7 ژوئن اعلام کرد که Recall را به یک ویژگی انتخابی تبدیل می کند و همچنین برای دسترسی واقعی به Recall نیاز به استفاده از احراز هویت Windows Hello دارد. تاخیر مطلق در انتشار Recall نشان می دهد که مایکروسافت ممکن است احساس کند این ویژگی حتی برای یک تجربه “پیش نمایش” برای دارندگان رایانه های شخصی Copilot+ در این مرحله آماده نیست.

منبع
neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا