تکنولوژی

رابط کاربری One UI 7 بسیار کارآمدتر از همیشه است

در One UI 6.0 مبتنی بر اندروید 14 و One UI 6.1، وقتی یک برنامه را می بندید، ویجت های صفحه اصلی برنامه همچنان به کار خود ادامه می دهند. با این حال، این مورد در مورد رابط کاربری One UI 7 مبتنی بر اندروید 15 صادق نخواهد بود.

در وب سایت توسعه دهندگان اندروید، گوگل بیان می کند که در اندروید 15، زمانی که یک برنامه را می بندید، سیستم عامل ویجت های برنامه را غیرفعال می کند. هنگامی که این اتفاق بیفتد، ویجت‌ها از کار می‌افتند، خاکستری می‌شوند و شما نمی‌توانید با آنها تعامل داشته باشید. برای اینکه ویجت‌ها دوباره کار کنند، باید برنامه‌ای را که به آن تعلق دارند، مستقیماً  یا غیرمستقیم باز کنید.

رابط کاربری One UI 7 بسیار کارآمدتر از همیشه است

این تغییر مزایا و معایبی دارد. بیایید با مزایا شروع کنیم. فرض کنید ویجت یک برنامه به درستی کار نمی کند و برای رفع آن، برنامه را می بندید و دوباره باز می کنید. در One UI 6.0 مبتنی بر اندروید 14 یا One UI 6.1، بستن برنامه و باز کردن مجدد آن به شما کمکی نمی کند زیرا ویجت حتی پس از بستن برنامه به کار خود ادامه می دهد. با این حال، در One UI 7 مبتنی بر اندروید 15، بستن برنامه باعث توقف اجرای ویجت می‌شود و وقتی برنامه را دوباره باز می‌کنید، ویجت نیز راه‌اندازی مجدد می‌شود که باید مشکلات آن را حل کند.

در مورد معایب، یک مورد جدی وجود دارد و آن این است که اگر بخواهید یک برنامه را ببندید اما ویجت آن را در حال اجرا نگه دارید، نمی توانید. بسیاری از افراد، از جمله من، دوست دارند همه برنامه ها را ببندند اما همه ویجت ها را در حال اجرا نگه دارند. متأسفانه، با One UI 7.0 مبتنی بر اندروید 15 امکان پذیر نخواهد بود. ما امیدواریم که گوگل راه حلی ارائه دهد که به افراد اجازه دهد یک برنامه را ببندند اما ویجت آن را در حال اجرا نگه دارند.

منبع
sammobile

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا