تکنولوژی

با iOS 18 آیفون را سریعتر می توان خاموش کرد

اپل چندین ویژگی جدید را برای آیفون با نمایش iOS 18 در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) 2024 در روز دوشنبه معرفی کرد. یکی از نکات برجسته، بازسازی کنترل سنتر بود که در حال دریافت گالری کنترل های جدید با گزینه های بسیار بیشتر از قبل است. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند برای دسترسی به کنترل‌ها و جابجایی‌های اضافی، انگشت خود را روی صفحات بکشند. یکی از ویژگی‌هایی که اپل به نمایش نمی‌گذارد، اما راه خود را به iOS 18 باز کرده است، راهی آسان‌تر برای خاموش کردن آیفون.

iOS 18 Developer Beta 1 کنترل سنتر بازسازی شده را به ارمغان می آورد. یکی از موارد قابل توجه، گزینه سریع خاموش کردن آیفون است. به جای فشار دادن و نگه داشتن دکمه های کاهش صدا + پاور و سپس کشیدن انگشت روی نوار لغزنده، می توان دکمه پاور جدید را تغییر داد تا دستگاه به سرعت خاموش شود.

با iOS 18 آیفون را سریعتر می توان خاموش کرد

همانطور که در تصویر قابل مشاهده است، این میانبر را می توان در کنترل سنتر در گوشه سمت راست بالای صفحه پیدا کرد. برای دسترسی به آن، به سادگی انگشت خود را به پایین بکشید تا کنترل سنتر ظاهر شود. روی دکمه پاور جدید ضربه بزنید تا نوار لغزنده ای که برای خاموش کردن آیفون استفاده شده است ظاهر شود.

این میانبر جدید تنها یکی از بسیاری از ویژگی‌هایی است که اپل با به‌روزرسانی جدید خود به آیفون اضافه کرد، اما در مراسم اصلی رویداد توسعه‌دهنده آن را تبلیغ نکرد. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که اپل آن را تبلیغ نکرده، اما گفته می‌شود از آن استفاده شده، ذخیره انرژی بیشتر است. ادعا می شود که با iOS 18، آیفون همچنان به نمایش زمان ادامه می دهد، حتی زمانی که آب آن برای مدت طولانی تمام شود. این کشف توسط یک کاربر در subreddit iOSBeta انجام شد.

علاوه بر این، ظاهراً یک بنر “iPhone قابل یافتن است” نیز در پایین صفحه رویت می شود که نشان می دهد ویژگی Find My ممکن است برای مدت طولانی تری با ذخیره انرژی طولانی کار کند.

منبع
gadgets360

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا