تکنولوژی

همکاری سامسونگ و AMD بزودی متوقف می شود

سامسونگ از پردازنده‌های گرافیکی Xclips در تراشه‌های Exynos پرچم‌دار خود استفاده کرده است. پردازنده‌های گرافیکی دارای IP گرافیکی AMD RDNA هستند و پیش‌بینی می‌شد که عملکرد ردیابی اشعه نسبتاً بهتری را ارائه دهند.

با این حال، در اوایل ماه گذشته، @rquandt، افشاگر صنعت اشاره کرد که سامسونگ ممکن است همکاری با AMD را پس از سال 2025 متوقف کند. او خاطرنشان کرد: “در سال 2026، به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد یک چیپ پرچمدار نسل بعدی را با GPU خود عرضه کند.” در جدیدترین اخبار، رسانه کره ای Naver به همین موضوع اشاره می کند. گزارشگر Jinsol Lee در مورد سرمایه گذاری سامسونگ در GPU در جلسه هیئت مدیره صحبت می کند. بر اساس این گزارش، یکی از مدیران شرکت در کمیته مدیریت در هیئت مدیره تصمیم به سرمایه گذاری در پردازنده های گرافیکی گرفته است. در سطح مدیریت، انتظار می‌رود این سرمایه‌گذاری «رقابت تجاری مرتبط با GPU» یا زیرساخت فناوری اطلاعات داخلی (IT) شرکت را تقویت کند.

همکاری سامسونگ و AMD بزودی متوقف می شود

این کمی غیرعادی است زیرا دستور کار سرمایه‌گذاری تاکنون بر روی تراشه های حافظه و ریخته گری متمرکز بوده است. این اولین باری است که سامسونگ الکترونیکس تصمیم به سرمایه‌گذاری روی پردازنده‌های گرافیکی در کمیته مدیریت از سال 2012 می‌کند که دستور کار آن به صورت عمومی اعلام شد. در جلسه کمیته مدیریت، سرمایه گذاری ساخت و ساز و تاسیسات کارخانه نیمه هادی حافظه و ریخته گری مورد بررسی قرار گرفت. این شرکت همچنین در حال سرمایه گذاری بر روی تراشه های هوش مصنوعی و روش های بسته بندی پیشرفته است.

با توجه به اینکه پردازنده گرافیکی خود توسعه یافته سامسونگ می تواند با پردازنده های گرافیکی Adreno یا Mali رقابت کند، کنترل بیشتری بر محصولات خود به شرکت ارائه می دهد و همچنین احتمالاً در هزینه ها صرفه جویی می کند. همانطور که گفته شد، Exynos 2500 همچنان دارای یک پردازنده گرافیکی RDNA با Xclips 950 است. با این حال، شایعه اخیر همچنین می گوید که سامسونگ حتی ممکن بوده اصلا از چیپست در سری گلکسی S25 استفاده نکند.

منبع
gizmochina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا