تکنولوژی

نسل جدید حافظه SSD سامسونگ بزودی عرضه می شود

ما جزئیات جدیدی را در پایگاه داده خدمات اطلاعات حقوق مالکیت معنوی کره (KIPRIS) پیدا کردیم مبنی بر اینکه سامسونگ ممکن است در حال توسعه یک یا دو راه‌حل ذخیره‌سازی جدید باشد. یکی از اپلیکیشن‌های علامت تجاری نشان می‌دهد که سامسونگ در حال کار بر روی حافظه SSD از نوع 990 EVO است.

مدل دوم 990 EVO Plus نام دارد. راه حل ذخیره سازی 990 EVO موجود سامسونگ، سازگار با رابط های PCIe 4.0 x4 و PCIe 5.0 x2، در ابتدای سال به عنوان جایگزین مقرون به صرفه تر برای SSD سریعتر 990 پرو عرضه شد. ممکن است سامسونگ اکنون قصد پیدا کرده باشد فاصله بین 990 EVO و 990 پرو را با عرضه مدل 990 EVO Plus کاهش دهد. با این حال، KIPRIS چیزی در مورد قابلیت‌های این SSD جدید نمی‌گوید، بنابراین ما فقط می‌توانیم پیش بینی کنیم که چه چیزی ممکن است با نام تجاری در کار است.

سامسونگ علاوه بر 990 EVO Plus، نام تجاری 9100 پرو را نیز در KIPRIS به ثبت رساند. 9100 پرو از طرح‌های نام‌گذاری معمول سامسونگ برای راه‌حل‌های ذخیره‌سازی پیروی نمی‌کند، خواه SSD، حافظه USB یا کارت حافظه.

نسل جدید حافظه SSD سامسونگ بزودی عرضه می شود

با این وجود، 9100 پرو و 990 EVO Plus چند دسته «کالاهای تعیین شده» از جمله درایوهای فلش USB، حافظه فلش NAND، دستگاه ذخیره‌سازی داده، SSD و کارت‌های حافظه فلش را به اشتراک می‌گذارند. بر خلاف 990 EVO Plus، برنامه 9100 پرو شامل کالاهای تعیین شده مانند دستگاه های نیمه هادی، نیمه هادی ها، حافظه های نیمه هادی و واحدهای حافظه نیمه هادی نیز می شود.

دسته بندی کالاهای تعیین شده در KIPRIS اغلب تعمیم داده می شود، بنابراین این اختلاف زیاد تایید نمی کند. اما یک توضیح ممکن در مورد چرایی وجود آن ممکن است این باشد که 990 EVO Plus یک SSD و 9100 پرو یک جزء SSD است، مانند یک تراشه حافظه.

در مجموع، به نظر می رسد سامسونگ حداقل یک حافظه SSD جدید را برای بازار مصرف آماده می کند. برنامه‌های کاربردی علامت تجاری همیشه برنامه‌های راه‌اندازی یک شرکت را نشان نمی‌دهند، اما با توجه به اینکه نام “EVO Plus” در گذشته برای درایوهایی مانند 970 EVO Plus استفاده می‌شد، احتمال اینکه 990 EVO Plus به یک محصول واقعی تبدیل شود زیاد به نظر می‌رسد.

منبع
sammobile

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا