تکنولوژیگوشی موبایل

آیفون 14 و 14 پلاس با پورت USB-C به بازار عرضه می شوند

اپل در حال آماده سازی برای معرفی سری بعد گوشی خود می‌باشد و طبق اکثر گزارش‌ها، سری آیفون ۱۵ با پورت USB-C از راه می‌رسد. اما حالا شایعه‌ای جدید می‌گوید که اپل قصد دارد این پورت را به آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس هم اضافه کند.

کاربری به نام aaronp613 در شبکه اجتماعی ایکس به 6 آیفون معرفی‌نشده در کد بتای tvOS 17 اشاره کرده است. درحالی‌که چهار شماره مدل مربوط به گوشی‌های سری آیفون 15 می‌شود، دو شماره مدل دیگر متعلق به سری آیفون 14، یعنی احتمالاً آیفون 14 و 14 پلاس هستند.

 آیفون 14 و 14 پلاس با پورت USB-C به بازار عرضه می شوند

نسخه جدید آیفون 14 و 14 پلاس با USB-C؟

انتظار می‌رود با معرفی سری آیفون 15، اپل تولید و عرضه آیفون 14 پرو و 14 پرومکس را متوقف کند، بنابراین دو مدل جدید آیفون 14 که به آن‌ها اشاره شد، احتمالاً همان آیفون 14 و 14 پلاس خواهند بود.

درصورتی‌که اپل واقعاً بخواهد پورت USB-C را به این محصولات بیاورد، برای اولین‌بار شاهد چنین موضوعی خواهیم بود.
اپل در سال 2018 آیپد پرو را به پورت USB-C مجهز کرد و از آن زمان تا به امروز، تمام مدل‌های آیپد به این پورت مجهز شده‌اند و دیگر خبری از پورت لایتنینگ در آن‌ها نیست. حالا ظاهراً نوبت آیفون است که پورت لاتنینگ را کنار بگذارد.

استفاده از پورت USB-C به‌جای لایتنینگ از روی اجبار انجام می‌شود. گوشی‌ها از چند سال دیگر باید در اتحادیه اروپا به این پورت مجهز شده باشند و البته عربستان هم استفاده از USB-C را از سال 2025 اجباری می‌کند؛ بنابراین اپل چاره‌ای جز استفاده از USB-C به‌جای لایتنینگ در آیفون‌ها ندارد.

در نهایت باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل واقعاً دست به تغییر پورت در آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس می‌زند یا خیر. اگر کوپرتینویی‌ها چنین برنامه‌ای داشته باشند، در رویداد معرفی سری آیفون ۱۵ که اواخر شهریور ماه برگزار می‌شود، از آن پرده برمی‌دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا