تکنولوژی

ایرپادز نسل بعدی اپل به دوربین مادون قرمز مجهز است

اپل واچ مجهز به دوربین ممکن است هنوز یک رویا باشد، اما طبق گزارش ها، اپل در حال تلاش برای اضافه کردن آن به ایرپادز است. با این حال، نمی‌توانید روی عکس‌های سلفی کلیک کنید. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل در جدیدترین یادداشت خود گفت که سازنده آیفون در نظر دارد ایرپادز را با دوربین مادون قرمز (IR) مشابه گیرنده Face ID آیفون عرضه کند.

انتظار می‌رود اپل تا سال 2026 ایرپادز جدید با ماژول‌های دوربین را تولید انبوه کند. گفته می‌شود که شریک قدیمی اپل، فاکسکان، تامین‌کننده دوربین‌های IR خواهد بود که از نظر فنی به عنوان تامین‌کننده معرفی محصول جدید (NPI) شناخته می‌شود. با این حال، یادداشت مشخص نمی کند که آیا دوربین IR مذکور روی ایرپادز پرو، ایرپادز معمولی یا هر دو عرضه می شود.

ایرپادز نسل بعدی اپل به دوربین مادون قرمز مجهز است

فاکسکان با ظرفیت سالانه حدود 18 تا 20 میلیون واحد یا دو ماژول برای هر یک از 10 میلیون ایرپاد کار خواهد کرد. این تحلیلگر خاطرنشان کرد، با این حال، سفارشات و تقاضای واقعی به شرایط بازار بستگی دارد. گزارش‌های قبلی حاکی از آن است که اپل در حال کار برای عرضه دو مدل نسل چهارم ایرپاد در سال جاری است و ارتقای AirPods Pro تا سال 2025 منتشر نخواهد شد.

به گفته کو، چند دلیل وجود دارد که اپل قصد دارد ماژول دوربین را در هدفون بی سیم خود قرار دهد. در مرحله اول، انتظار می رود اپل از ایرپادز ارتقا یافته با Vision Pro و هدست های آینده برای بهبود تجربه صوتی فضایی استفاده کند. ایرپادز جدید با دوربین IR نیز ممکن است حرکات جدیدی را برای کاربران باز کند. کو گفت که ماژول دوربین قادر به تشخیص “تغییرات تصویر محیطی” است که به طور بالقوه می تواند “کنترل ژست های درون هوا را برای افزایش تعامل انسان و دستگاه” فعال کند. وی افزود که اپل قبلاً در این زمینه پتنت ثبت کرده است.

اپل اخیراً حرکات سر جدیدی را برای ایرپادز پرو اعلام کرده است. کاربران می‌توانند به سادگی سر خود را تکان دهند یا آن را به طرفین تکان دهند تا با سیری تعامل داشته باشند تا چندین کار مانند تعامل با پیام‌ها، مدیریت اعلان‌ها و گرفتن تماس‌ها بدون گفتن کلمه‌ای با دستیار مجازی انجام دهند.

منبع
neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا