تکنولوژی

گوگل Maps تبلیغات پاپ‌آپ جدیدی را آزمایش می‌کند

گوگل Maps در حال آزمایش قالب تبلیغاتی جدیدی است که می تواند حین رانندگی باعث حواس پرتی شود. در حین پیمایش یک اعلان پاپ آپ ظاهر می شود که نیمه پایینی صفحه را با پیشنهاد انحراف غیر ضروری می پوشاند.

آنتونی هیگمن در X (توئیتر سابق) اخیراً فرمت تبلیغات جدید را در طول رفت و آمد خود مشاهده کرد. به گفته هیگمن، این تبلیغ هنگام عبور از یک پمپ بنزین رویال فارمز ظاهر شد، حتی اگر آنها در هنگام تعیین مقصد خود به دنبال پمپ بنزین یا فروشگاه رفاهی نبودند.

این آگهی دارای یک برچسب Sponsored در بالای کارت است که به دنبال آن نام مکان، رتبه بندی بررسی آن و زمان تخمینی رسیدن آمده است. همچنین شامل دو دکمه برای اضافه کردن آن به عنوان توقف یا لغو پیشنهاد است.

گوگل Maps تبلیغات پاپ‌آپ جدیدی را آزمایش می‌کند

به نظر می رسد گوگل این قالب تبلیغاتی را از Waze الگو گرفته است که مدتی بوده تبلیغات مشابهی را ارائه می کند. گزارش‌های کاربران مربوط به سال 2018 نشان می‌دهد که بنرهای تبلیغاتی Waze هنگام رانندگی در بالای صفحه ظاهر می‌شوند، اما برخی می‌گویند که تبلیغات فقط زمانی که ثابت بودند ظاهر می‌شوند.

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا گوگل قصد دارد رویکرد ایمن‌تری را در پیش بگیرد و تبلیغات را تنها زمانی که خودرو ثابت است نمایش دهد. ما برای نظر دادن با شرکت تماس گرفته‌ایم و به محض اینکه جزئیات بیشتری داشته باشیم به شما اطلاع خواهیم داد.

منبع
androidauthority

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا