تکنولوژی

گوگل 26.3 میلیارد دلار در سال 2021 هزینه کرد تا موتور جستجوی پیش فرض این پلتفرم باشد

اسناد دادگاه نشان می دهد که گوگل 26.3 میلیارد دلار به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در سال 2021 پرداخت کرده است. شکایت ضد انحصار وزارت دادگستری علیه گوگل مدعی است که این شرکت با پرداخت میلیاردها دلار برای تضمین وضعیت پیش فرض موتور جستجوی خود در سیستم عامل ها و دستگاه های مختلف، از موقعیت غالب خود در بازار جستجوی آنلاین سوء استفاده کرده است.

به گفته وزارت دادگستری، این عمل با کاهش انتخاب و نوآوری به رقابت و مصرف کنندگان آسیب می رساند. با این حال، گوگل استدلال می‌کند که قراردادهایش با توزیع‌کنندگان برای کاربران مفید است و اگر بخواهند می‌توانند به راحتی به موتورهای جستجوی دیگر سوئیچ کنند.

در جریان محاکمه ضد انحصار فدرال علیه گوگل، یک اسلاید نشان داد که گوگل 26.3 میلیارد دلار به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در پلتفرم های مختلف پرداخت کرده است.

اقدامات ضد انحصار گوگل، نوآوری و تنوع را در بازار جستجو خفه کرده است، و مانع از جذب افراد جدید و موتورهای جستجوی جایگزین و ارائه خدمات بهتر به کاربران شده است. محاکمه ضد انحصار همچنین می تواند گوگل را مجبور به تغییر مدل کسب و کار و شیوه های خود کند و شفاف تر و پاسخگوتر به مردم باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا