تکنولوژی

این قابلیت جدید گوگل همه را شگفت زده خواهد کرد

ویژگی جدید «جستجوی ساده» آزمایشی گوگل چیست؟

گوگل در حال آزمایش ویژگی جدیدی به نام جستجوی ساده است که برای ارائه تجربه جستجوی ساده تر و ساده تر به کاربران طراحی شده است.

اگرچه هنوز چیزهای زیادی ناشناخته است، اعتقاد بر این است که این ویژگی با هدف پاسخگویی به کاربرانی است که به دنبال پاسخ فوری برای سؤالات اساسی هستند.

ویژگی جستجوی ساده با کلیک بر روی دکمه اصلاح که در بالای صفحات نتایج جستجوی دسکتاپ و موبایل نمایش داده می شود فعال می شود.

پس از فعال‌سازی، نتایج جستجوی سنتی به مجموعه‌ای دقیق‌تر و مختصر تبدیل می‌شوند که پاسخ‌های مستقیم و فهرستی از گزینه‌های مرتبط را اولویت‌بندی می‌کنند.

از ظاهر آن، جستجوی ساده یک گزینه عالی برای کاربرانی است که به کارایی، دقت و ارتباط در نتایج جستجوی خود اهمیت می دهند.

رویکرد ساده آن، آن را برای کسانی که فقط می خواهند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را بیابند، بدون اینکه تحت تأثیر یک تجربه جستجوی بهم ریخته و پیچیده قرار گیرند، ایده آل می کند.

از سوی دیگر، ممکن است برای کاربرانی که به دنبال اطلاعات عمیق در مورد موضوعات پیچیده، دیدگاه های متنوع، یا توانایی کاوش و کشف اطلاعات جدید هستند، بهترین گزینه نباشد.

محدوده محدود دیدگاه های ارائه شده توسط جستجوی ساده ممکن است منجر به دیدی جانبدارانه یا یک طرفه از اطلاعات شود، و ممکن است برای کاربرانی که به دنبال گسترش دانش خود یا به چالش کشیدن باورهای موجود خود هستند ایده آل نباشد.

همانطور که ویژگی جستجوی ساده به تکامل خود ادامه می دهد، مشاهده تأثیر آن بر رفتار و ترجیحات کاربر جذاب خواهد بود.

تعادل ظریف بین سهولت استفاده و جامعیت احتمالاً یکی از محورهای اصلی تلاش‌های Google خواهد بود و آینده جستجوی وب را شکل می‌دهد.

خرید هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا