تکنولوژی

هر کاربر آیفون باید در مورد ویژگی ضد سرقت آینده iOS 17 بداند

ماه‌ها پس از گزارش وال استریت ژورنال در مورد آسیب‌پذیری آیفون زمانی که سارقان رمز عبور دستگاه را می‌دانند، اپل آزمایش یک اقدام متقابل را آغاز کرده است. این راه حل، گرچه بی اشتباه نیست، اما یک لایه امنیتی اضافی را با هدف جلوگیری از سرقت آیفون به سرقت هویت معرفی می‌کند.

iOS 17.3 بتای اپل یک ویژگی جدید ضد سرقت را معرفی می‌کند که برخی از عملکردها را در پشت Face ID یا Touch ID در صورتی که دزد رمز عبور گوشی را کشف کند قفل می‌کند. نسخه بتا در حال حاضر مرحله پیش نمایش عمومی است و انتظار می‌رود در ژانویه یا فوریه منتشر شود.

در اوایل سال جاری، وال استریت ژورنال از روند رو به رشد سارقانی که آیفون‌ها را پس از مشاهده یا ثبت نام صاحبان آن‌ها هنگام وارد کردن رمز عبور خود، سرقت می‌کنند، گزارش داد. سارقان سپس می‌توانند از رمزهای عبور برای باز کردن قفل تقریباً همه چیز در گوشی استفاده کنند، به سرعت کاربران را از حساب‌های اپل خود قفل کنند و احتمالاً هزاران دلار را از طریق Apple Pay، Apple Card و برنامه‌های بانکی به سرقت ببرند.

 رسانه موردبحث این هفته ماجرا را با مصاحبه یک دزد محکومی که صدها آیفون سه سرقت برده بود، دنبال کرد. او توضیح داد با افرادی در محیط‌های اجتماعی دوست می‌شود، اغلب دانشجویان پسر در کافه‌ها، و آنها را متقاعد می‌کند که قفل تلفن‌هایشان را به بهانه اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس باز کنند. پس از دزدیدن گوشی، او در طی چند دقیقه اعتبار اپل آیدی را تغییر می‌داد و سپس پول را از طریق حساب‌ها خارج می‌کرد و گوشی را می‌فروشد.

هر کاربر آیفون باید در مورد ویژگی ضد سرقت آینده iOS 17 بداند

ویژگی جدید اپل، محافظت از دستگاه دزدیده شده، با قفل کردن پول و ویژگی‌های مربوط به حساب در پشت Face ID و Touch ID، بدون اجازه دادن به رمز عبور به‌عنوان امنیت بیشتر، از این امر جلوگیری می‌کند. فقط زمانی فعال می‌شود که تلفن از مکان‌های آشنا مانند خانه یا محل کار دور باشد.

از نظر تئوری، سارق با رمز عبور دیگر نمی‌تواند به iCloud Keychain دسترسی داشته باشد، برای اپل کارت درخواست دهد، حالت گمشده را غیرفعال کند، دستگاه جدیدی را با گوشی راه‌اندازی کند، از روش‌های پرداخت ذخیره‌شده در Safari استفاده کند یا دستگاه را پاک نماید. علاوه بر این، هنگامی که محافظت از دستگاه دزدیده شده فعال نیست، تغییر اعتبارنامه یا خاموش کردن Find My iPhone مستلزم گذراندن دو بررسی بیومتریک با یک ساعت تأخیر در میان است. در حالی که مجرمان مصمم‌تر احتمالاً می‌توانند این اقدام را دور بزنند، ممکن بوده سارقی را که گوشی را گرفته و با آن فرار کند، بازدارد.

نسخه بتای iOS 17.3 همچنین لیست‌های پخش مشترک Apple Music را که در نسخه بتای iOS 17.2 رویت شد، اما به انتشار عمومی راه پیدا نکرد، احیا می‌کند. این عملکرد به کاربران امکان می‌دهد از دوستان و اعضای خانواده دعوت کنند تا آهنگ‌هایی را برای لیست‌های پخش پیشنهاد دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا