تکنولوژیگوشی موبایل

4 فناوری جدید که تلاش می کنند گوشی های هوشمند امروزی را حذف کنند!

تصور زندگی بدون گوشی‌های هوشمند سخت است، اما حقیقت این است که این دستگاه‌های تقریباً جادویی مدت زیادی با ما نبوده‌اند و یک شبه غالب شده‌اند. بنابراین چندان عجیب نیست که فکر کنیم نوع دیگری از دستگاه ممکن است روزی به کار خود ادامه دهد و سعی کند کار را جایگزین کند. در اینجا چند مدعی وجود دارد.

ابزار پوشیدنی پین هوش مصنوعی

 

Humane AI استارت آپی است که با دستگاهی ساخته شده است که به لباس شما سنجاق می کند و به شما یک خط مستقیم به ChatGPT می دهد. از آنجایی که ChatGPT اکنون می‌تواند ببیند و بشنود، می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید و چیزهایی را با استفاده از دوربین آنبورد پین به آن نشان دهید. این دستگاه همچنین حاوی یک پروژکتور لیزری است که می تواند اطلاعات یا گزینه هایی را با پرتاب کردن روی دست یا روی دیوار به شما نشان دهد.

AI Pin Wearables

شما همچنین می‌توانید آن را به‌عنوان یک سر ربات بی‌جسم در نظر بگیرید که به پیراهن خود سنجاق کرده‌اید تا به شما کمک کند تماس‌های تلفنی داشته باشید و خرید انجام دهید، اما احتمالاً بهترین کار این است که بخش بازاریابی Human به این سمت نرود.

این نوع پوشیدنی از نظر تئوری می‌تواند جایگزین بسیاری از مواردی شود که مردم از گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، اما البته مسئله اصلی این است که استفاده از دستگاهی مانند این به صورت خصوصی سخت است، زیرا همه می‌توانند مکالمه شما با دوست مجازی‌تان را بشنوند که لذت بردن از آن است . شاید با ترکیب این فناوری با ابزار MIT که به شما امکان می‌دهد بی‌صدا صحبت کنید ، بتواند یک راه‌حل عملی باشد.

هدست AR

AR Headsets

خواه Apple Vision Pro باشد ، Meta Quest Pro، یا Meta Quest 3 بسیار مقرون به صرفه تر ، هدست های AR اکنون قطعاً مورد استفاده قرار می گیرند. با پوشیدن یکی از این هدست ها می توانید هر تعداد صفحه مجازی را که دوست دارید تجسم کنید و می توانید برای کنترل دنیای واقعیت مختلط با صدای بلند صحبت کنید یا از دستان خود برای دستکاری دکمه های مجازی استفاده کنید.

البته، این باعث می شود که شما به همان اندازه مضحک به نظر برسید که از VR برای افراد دیگر استفاده می کنید، با این حال، بر خلاف انجام یک بازی VR، این هدست ها تنها در صورتی می توانند جایگزین گوشی های هوشمند شوند که در مکان های عمومی استفاده شوند.

زمانی وجود داشت که استفاده از گوشی Buetooth به عنوان ارتفاعی از پیچ و خم در نظر گرفته می شد، بنابراین شاید در آینده همه افرادی که مانند چیزهای اضافی از Ghost In the Shell در اطراف راه می روند ، کاملا طبیعی باشند.

 

عینک هوشمند ویدیویی

Video Smartglasses

حق با شماست که به این نکته اشاره کنید که آخرین نسل از عینک های هوشمند ویدئویی نمی توانند جایگزین گوشی های هوشمند شوند، زیرا برای استفاده از آنها باید به درگاه USB-C گوشی هوشمند متصل شوند. در حالی که ممکن است این درست باشد، آنها هنوز هم به شما اجازه می دهند تلفن خود را در جیب خود نگه دارید و همه را فریب دهید که فکر کنند بینایی وحشتناکی دارید و بنابراین به یک عینک عظیم نیاز دارید.

فناوری عینک های ویدیویی را می توان با نوعی جعبه گوشی هوشمند بدون صفحه در جیب ما ترکیب کرد، بنابراین حداقل بخشی از جایگزینی بالقوه برای گوشی های هوشمند آن گونه که ما می شناسیم است.

ساعت های هوشمند

Smartwatches

ساعت‌های هوشمند طبق تعریف لوازم جانبی گوشی هوشمند هستند، اما در بسیاری از موارد اگر تلفن خود را در خانه رها کرده باشید، احتمالاً می‌توانید بیشتر کارهای گوشی هوشمند خود را روی ساعت هوشمند خود انجام دهید.

Apple Watch Ultra اساساً یک گوشی هوشمند بدون دوربین است که از مچ استفاده می‌شود. مگر اینکه به صفحه نمایش های بزرگ گوشی های هوشمند معمولی امروزی نیاز داشته باشید، یک ساعت هوشمند ممکن است در واقع راهی مناسب برای ارائه 90 درصد از کاری که گوشی ها در یک بسته یکپارچه تر و طبیعی تر انجام می دهند را به شما ارائه دهد.

 

از آنجایی که گوشی‌های هوشمند همگی در یک نوع صفحه نمایش مستطیل قرار دارند که همه چیز را به خوبی انجام می‌دهد، دیدن تلاش‌های خارج از دیوار بیشتر برای یافتن راه‌های جدید برای انجام کارهایی که تلفن‌های هوشمند قبلا انجام می‌دهند، خوب است. چه کسی می داند، چیز بعدی که کاملاً همه می خرند و نمی توانند زندگی بدون آن را تصور کنند، ممکن است همین نزدیکی باشد. و نه، اینطور نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا