تکنولوژی

استارت آپ بریتانیا زباله‌ها را به سوخت جت کم کربن تبدیل می‌کند

فایرفلای سبز سوختیک شرکت مستقر در بریتانیا، شکل جدیدی از سوخت جت را توسعه داده است که کاملاً بدون فسیل است و از فضولات انسانی ساخته شده است. این شرکت با کارشناسان دانشگاه کرانفیلد همکاری کرد تا تأیید کند که سوختی که تولید کرده‌اند 90 درصد کمتر از سوختی که امروزه در هوانوردی استفاده می‌شود، ردپای کربن دارد.بی بی سی. آزمایش‌های تنظیم‌کننده‌های مستقل تأیید کرد که آنچه Firefly Green Fuels توسعه داده است تقریباً با استاندارد یکسان است.سوخت جت A1.

در سال 2021، این شرکت کمک مالی 2 میلیون پوندی از وزارت حمل و نقل دریافت کرد تا به توسعه سوخت پایدار هوانوردی خود ادامه دهد. اگرچه هنوز به صورت تجاری در دسترس نیست،شرکت می گویداین شرکت در مسیر رساندن سوخت خود به بازار جهانی است و اولین کارخانه تجاری خود را ظرف 5 سال آینده راه اندازی خواهد کرد. این شرکت قبلاً با آن همکاری کرده استخطوط هوایی ارزان قیمت Wizz Air- نام شرکت و منبع مواد قابل احتراق بالقوه آن به سختی می تواند جفت کامل تری باشد – برای تامین سوخت آن از سال 2028.

در حال حاضر زباله های خود را از شرکت های آب در بریتانیا تامین می کند و فاضلاب تصفیه شده را از طریق فرآیندی به نام می بردمایع سازی هیدروترمالکه ضایعات مایع را به لجن یا نفت خام تبدیل می کند. محصولات فرعی جامد نیز می توانند به کودهای گیاهی تبدیل شوند. این شرکت ادعا می کند کهشدت کربنکل فرآیند – که میزان کربن مورد نیاز برای تولید انرژی را اندازه گیری می کند – است7.97 گرمدی اکسید کربن در هر مگاژول (gCO²e/MJ). به طور نسبی،ICCT می گویدشدت کربن ثبت شده برای سوخت جت از 85 تا 95 gCO²e/MJ متغیر است.

uk-startup-makes-waste-into-low-carbon-jet-fuel

مواد آلی، به عنوانشرکت اشاره می کندمیلیون ها سال طول می کشد تا به سوخت های فسیلی تبدیل شود که ماشین ها و هواپیماها را تامین می کند. راه حل Firefly تولید سوخت را در عرض چند روز ممکن می سازد – و مهمتر از آن، زباله های انسانی یک منبع گسترده در دسترس هستند. هنوز مشخص نیست که آیا سوخت جت پایدار بیشتر یا کمتر از آنچه در حال حاضر موجود است، گران خواهد بود. نمی‌توان فوراً برای اظهار نظر با شرکت تماس گرفت. با این حال، در بیانیه ای، این شرکتمدیر عامل جیمز هیگیتاشاره کرد که استفاده از ضایعات انسانی “خوراکی ارزان و فراوان [که] هرگز تمام نخواهد شد” است.

دستیابی به بی طرفی کربن در حریم هوایی ما یک هدف طولانی مدت برای تنظیم کننده ها و رهبران بوده است.اروپا و آمریکا. در حالی کهEVsدر صنعت خودرو پیشرفت کرده اند، شاید مدتی طول بکشد تا ببینیمجت های تجاری با باتری. بنابراین در این بین، راه حل هایی برای ایجاد سوخت جت سازگارتر با محیط زیست مورد استقبال قرار می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا