اجتماعی

بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموخته حقوق با موفقیت در مرکز وکلا جذب شده‌اند

تا کنون بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموخته حقوق در مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه جذب شده‌اند

تصفیه آب خانگی ویتا

عبدلیان پوربا، عنوان کرد که مرکز وکلا به عنوان یکی از نهادهای قضائی تاثیرگذار کشور با ۸۰ هزار عضو، دارای تخصص کارشناسان و مشاوران حقوقی است. وی افزود که در زمینه کارشناسان نیز مراحل جذب انجام شده و همچنین تعداد قابل توجهی از مشاوران خانواده با این مرکز همکاری دارند.

رئیس مرکز وکلا به اجرای طرح حضور وکلا در مساجد برای ارائه مشاوره حقوقی به مردم اشاره کرد و اعلام کرد که تاکنون حدود ۴۰۰ وکیل در این زمینه همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد بانک اطلاعات حقوقی، اظهار داشت: سامانه «مسیر» برای ارائه مشاوره حقوقی به زوج‌ها به منظور کاهش آمار طلاق راه‌اندازی شده است. این سامانه شامل دو جلسه رایگان و دو جلسه اجباری بعد از تقاضای طلاق است و هدف آن ایجاد تاخیر در فرآیند طلاق است. این سال نیز آزمون برگزار خواهد شد تا مشاوران خانواده به تعداد مورد نیاز جذب شوند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه را در جذب مشاوران و راه‌اندازی مراکز مشاوره خانواده تشریح کرد و اعلام کرد که بخش وکالت تخصصی در حوزه‌های ورزشی، سایبری، قراردادی نیز راه اندازی شده و اولین گروه از وکلای متخصص در این زمینه‌ها به زودی فارغ التحصیل می‌شوند.

وی اضافه کرد: سامانه ۱۲۹ برای ارائه مشاوره حقوقی به مردم راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند با تماس به این سامانه رایگان از مشاوره حقوقی بهره‌مند شوند. همچنین نرم افزار “حقوق عامه” نیز در این زمینه توسعه یافته است و با استفاده از آن می‌توان از احکام حقوقی بازنگری کرد.

عبدلیان پوربا به اهمیت آموزش حقوق در سطوح مختلف جامعه، از جمله از سنین نوجوانی، اشاره کرد و تاکید کرد که باید کلید واژه‌های حقوقی و اصول اساسی دروس تدریس شود تا نوجوانان با مفاهیم حقوقی آشنا شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا